A po co wam te osły?
 

O naszej hodowli

Hodowla Osłów Lubachów.

-Hodowla powstała w 2009 roku, na dzień dzisiejszy nasze stadko liczy 25 osiołków, różnej płci, w różnym wieku, przeróżnej wielkości i różnorodnego umaszczenia. Oczywiście każde z nich posiada swój niebanalny charakterek, upodobania i zwyczaje. Każdy z nich posiada swoje imię i ciekawą historię z tym związaną.

-Zapraszamy w skromne progi naszego małego „zaczarowanego” kawałka oślego świata!
Z radością oferujemy możliwość spotkania, poznania i zaprzyjaźnienia się z tymi niezwykle sympatycznymi i towarzyskimi zwierzakami. Zapraszamy wszystkich tych, którzy mają ochotę na poznanie bliżej ich prawdziwej natury i spędzenie z nimi wolnego czasu. Jako hodowcy z wieloletnim doświadczeniem wprowadzimy Was w ten niezwykły świat, opowiemy o codziennych oślich radościach i smutkach.

-Jesteśmy współzałożycielami Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Osłów na Rzecz Rozwoju Hodowli i Onoterapii, pod adresem naszego gospodarstwa znajduje się siedziba PSHO i tutaj corocznie organizujemy spotkania członków naszej organizacji i innych niezrzeszonych miłośników osłów.

-Od lat współpracujemy z Katedrą Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Dzięki współpracy z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu nasze osły przeszyły szereg badań, co pozwala nam na utrzymanie ich w dobrej kondycji zdrowotnej. Pozyskana wiedza skutkuje również większą świadomością w środowisku weterynaryjnym na temat różnicy między osłem a koniem. Z tej racji organizujemy wspólnie szkolenia z zakresu chowu i hodowli osłów dedykowane hodowcom, weterynarzom, opiekunom osłów w ZOO ip.

-W naszym stadzie znajdziecie osiołki pochodzące również z „interwencji”, niechciane, zaniedbane, niekochane - okaleczone fizycznie i psychicznie. Dzięki fachowej pomocy weterynaryjnej i dobrodziejstwu samouzdrawiającego oddziaływania stada, osły te wracają stopniowo do oślego życia. Może nie odzyskają już dawnej kondycji i urody, ale jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy dać im trochę naszej przestrzeni oraz zbawienne towarzystwo innych osłów do regeneracji swojej duszy i ciała.

- Od lat współpracujemy z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie z Wydziałem Technologii Żywności – Katedrą Przetwórstwa Przetwórstwa Produktów Rolniczych. Tam badane są „cudowne” właściwości oślego mleka. Pomimo fascynujących wyników badań nie widzimy na tę chwilę możliwości uczestniczenia w pozyskiwaniu oślego mleka na większą skalę. Ale to dość kontrowersyjny temat na osobny artykuł i długie dyskusje natury moralnej...

-Nasza hodowla dostarczyła nam możliwości rozwinięcia się w dziedzinie onoterapii. Wieloletnie badanie tematu, kształcenie się i konfrontowanie ze specjalistami w Polsce i za granicą sprawiło, że dzisiaj nasza praca to również różne działania terapeutyczne z udziałem osłów. Współpracujemy z wieloma instytucjami, organizacjami, placówkami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

-Dla potrzeb rozwoju profesjonalnej hodowli i onoterapii w Polsce powołaliśmy AKADEMIĘ ANIMALOTERAPII Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego. Wraz z zaprzyjaźnioną Fundacją Toskania Kociewska stworzyliśmy autorski program cyklu szkoleń. Dla zainteresowanych solidnym przygotowaniem do tematu proponujemy przede wszystkim szkolenia i kursy: „ABC Osła”, „Przewodnik Osła”, „Podstawy Onoterapii” i wiele innych szkoleń uzupełniających.

-My i Nasze osły chętnie uczestniczymy w wydarzeniach o charakterze religijnym.
W czasie Świąt Wielkanocnych (Niedziela Palmowa – inscenizujemy wjazd Chrystusa do Jerozolimy), W Święta Bożego Narodzenia (Żywa Szopka, Orszak Trzech Króli). Jesteśmy współorganizatorami pielgrzymek z udziałem osłów, wędrujemy szlakami św. Jakuba (współpraca z Fundacją Dom św. Jakuba) gdzie osiołki spełniają również swoją terapeutyczną misję w pracy z DDA i DDD. Wędrówka Szlakiem świetego Jakuba z Osiołakmi. 

-W naszym gospodarstwie wiele się dzieje, wiele dzięki naszym kochanym kłapouchym, dlatego jeśli chciałbyś poznać nas bliżej zapraszamy na spotkania z udziałem osłów o różnym charakterze, o których organizacji informujemy w zakładkach: onoterapia, warsztaty lub aktualności.

O naszej oślarskiej pasji więcej w Media o nas.



Zapraszamy!

                                                                     Katarzyna i Krzysztof Słupscy
Data dodania: 2018-02-19 17:12:11
Artykul przeczytano 7773 razy
Hodowla osłów
Onoterapia
Wypożyczalnia samochodów


Akademia Hortiterapia
Onoterapia PSHO
Pensjonat Mariaż Lubachównoclegi Lubachównoclegi
schronisko
Restauracja i pensjonat MARIAŻŚwidnica Nocleginoclegi
Przystanek


Znalazłeś noclegi ? Sprawdź atrakcje.
nocleginoclegi Lubachówatrakcjeatrakcje